Sahrayıcedit Mahallesi Muhtarı Seval Özkan, “Engelleri Aşalım, Hayatı Paylaşalım” diyerek başlatmış olduğu proje kapsamında muhtarlıkta toplanan mavi kapakların, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne teslim edildiğini bildirdi.

Muhtar Özkan, Sahrayıceditlilerin sosyal projeler ve çevre konularında oldukça duyarlı olduklarını ve bu nedenle mahalledeki “Mavi Kapak Toplama” projesi ile pek çok vatandaşın engelsiz hayata katılımı konusunda destek sağladıklarını belirtti.

Sahrayıcedit Mahallesi’nden Engelsiz Yaşam’a Katkı

2011 yılından beri hızla devam eden “Engelleri Aşalım, Hayatı Paylaşalım” projesi etkinliklerinden olan “Mavi Kapak Toplama” projesi ile ihtiyacı olan pek çok kişiye akülü ve aküsüz elektrikli sandalye sağladıklarını belirten Muhtar Özkan, engelsiz yaşama katkı sağlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Engelli Vatandaşların Hayata Katılımı Çok Önemli

Kampanyaya katkı sağlayan tüm mahalle sakinlerine, esnafa, MVP Spor Kulübü sporcu çocuklarına, Kadıköy Belediyesi’ne, Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Özdemir’e, Sahrayıcedit Mahalle Meclis Üyesi Mustafa Bilgen’e destekleri için teşekkür eden Seval Özkan, engelli vatandaşların hayata katılımının çok önemli olduğunu vurguladı.


Görme Engelli Vatandaşlar İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Muhtar Özkan, görme engelli vatandaşların özel bilgisayar edindirilmesi konusunda da çalışma yaptıklarını ve bu durumdaki ihtiyaç sahiplerinin de Sahrayıcedit Muhtarlığı’na başvurabileceklerini belirtti.


Teşekkür Belgesi Verildi

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği yetkilileri ise, kampanyaya verdikleri destek için Sahrayıcedit Mahallesi Muhtarı Seval Özkan ve mahalle sakinlerine birer teşekkür belgesi verildi.

Bu yazı Kadıköy Life Dergisi’nde 02 Ocak 2017 tarihinde Kadir Toprakkaya tarafından kaleme alınmıştır.rildi.